21.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Bolesny cios w rosyjskiego agresora! Ukraińskie lotnictwo zniszczyło gigantyczną kolumnę wojsk Putina

Zobacz koniecznie

The Kyiv Independent podaje, że ukraińskie Siły Powietrzne wraz z innymi rodzajami wojsk, w tym siłami terytorialnymi, zniszczyły gigantyczny rosyjski konwój w obwodzie mikołajowskim.

Ukraińskie lotnictwo miało dokonać tych olbrzymich zniszczeń w siłach wrogiej armii w okolicy miasta Basztanka na południu Ukrainy, a więc na obszarze, gdzie sytuacja militarna broniącego się kraju była dotąd uznawana za ciężką. Swój istotny udział w udanej operacji miały także jednostki naziemne.

W ten sposób rosyjski agresor stracić miał gigantyczną liczbę pojazdów, gdyż eksperci szacowali, że konwój składał się aż z 800 pojazdów.

„Siły Powietrzne Ukrainy wraz z jednostkami wojska i obrony terytorialnej zniszczyły duży rosyjski konwój wojskowy w pobliżu miasta Basztanka w południowym obwodzie mikołajowskim Ukrainy. Blogerzy wojskowi donosili, że konwój zawierał do 800 pojazdów” – podaje Tygodnik Solidarność tłumacząc doniesienia The Kyiv Independent.

Z doniesień medialnych wynika, że działania w okolicy Basztanki nie były jedynymi tego typu operacjami, a Ukraińcy zniszczyli rosyjski sprzęt w wielu innych miejscach kraju, jednak tam rosyjskie straty były nieco mniejsze.

Źródło: tysol.pl / Polsat News

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze