22.9 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Koniec chwalenia się luksusem na Instagramie? Córka rzecznika Putina objęta sankcjami. Oczywiście narzeka

Zobacz koniecznie

Nowe sankcje skierowane przeciwko Rosji i przedstawicielom politycznych elit tego kraju dotknęły Jelizawietę Pieskową, córkę rzecznik prasowego Kremla. Powiązana z polityką instagramerka znana głównie z pokazywania swojego luksusowego życia nie kryje oburzenia.

24-letnia córka Dmitrija Pieskowa to stażystka… Parlamentu Europejskiego, a wcześniej asystentka francuskiego europosła Aymerica Chauprade’a z Frontu Narodowego Marine Le Pen.

To jednak nie jedyne aktywności Pieskowej. Jest ona także popularną instagramerką i zapowiedziana utrata przez nią dostępu do serwisu bardzo ją boli. Nie będzie mogła pokazywać otaczającego ją bogactwa.

Wątek jej wysokiego poziomu życia znalazł się nawet w oświadczeniu, w którym oburza się na decyzję władz USA o objęciu jej sankcjami. Pisze, że twierdzenia, iż prowadzi luksusowe życie, nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem. Dodała ponadto, że jest dorosła i nie powinna być łączona z działalnością ojca. Jej zdaniem na podobnej zasadzie należałoby łączyć Amerykanów i Europejczyków za wydarzenia z poprzednich pokoleń.

Nazwisko Jelizawiety Pieskowej znalazło się w opublikowanym 11 marca nowym pakiecie sankcji. Oprócz niej są tam rodziny innych wpływowych rosyjskich polityków, wojskowych i oligarchów, w tym jej matka i brat pracujący niegdyś dla stacji Russia Today. Sankcje w praktyce oznaczają zamrożenie ich majątków znajdujących się pod amerykańską jurysdykcją.

Źródło: natemat.pl / se.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze