19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Nocne eksplozje w ukraińskich miastach. Rosjanie znów zaatakowali obiekty cywilne

Zobacz koniecznie

Rosyjskie wojska – nie radząc sobie z ukraińską armią – kontynuują znęcanie się nad ludnością cywilną. W nocy doszło do ataków na kilka miast w napadniętym kraju.

Ukraińskie media donoszą o nocnych wybuchach w Łucku i Iwano-Frankiwsku (dawniej Stanisławów) w zachodniej części Ukrainy oraz w Dnieprze w centrum kraju (ośrodek znajduje się między Charkowem a Krymem), gdzie atak okazał się szczególnie brutalny.

Rosyjskie rakiety uderzyły w Dnieprze między innymi w blok mieszkalny, przedszkole i fabrykę obuwia. Do ataku doszło po godzinie 5 czasu polskiego, a agresor zrzucił trzy bomby. Cały czas trwa ratowanie poszkodowanych. Zgodnie z aktualnymi danymi w ataku zginęła jedna osoba.

Z kolei w Łucku na Wołyniu uszkodzone zostały dwie kotłownie. Obecnie obiekty nie działają. Warto przy tym odnotować, że atak na Łuck i Dniepr to pierwsze przypadki rosyjskiej agresji wobec tych miast od początku wojny.

Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że wojska Kremla dokonały… precyzyjnych ataków na lotniska w Łucku i Iwano-Frankiwsku. Jednak albo z precyzją Rosjan jest bardzo źle, albo Moskwa precyzyjnie i z premedytacją uderzyła w cele cywilne. Każdy ze scenariuszy jest prawdopodobny.

Źródło: tvp.info / rmf24.pl / Polskie Radio

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze