3 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Bomba w paczce z jedzeniem. Tak Rosjanie „pomogli” starszej Ukraince

Zobacz koniecznie

Rosyjscy okupanci ukraińskiego Chersonia w podły sposób próbowali skrzywdzić, a zapewne nawet zamordować starszą kobietę. Udawali bowiem niosących pomoc, ale w żywności czaiło się śmiertelne zagrożenie!

Ukraińcy na terenach okupowanych przez sałdatów Władimira Putina odmawiają korzystania z „pomocy humanitarnej” niesionej przez Rosjan. Po pierwsze nie chcą mieć nic wspólnego z najeźdźcą, a po drugie oferowane produkty bardzo często pochodzą z okradanych przez agresora ukraińskich sklepów.

Nie wszyscy jednak mają możliwość odrzucania produktów oferowanych przez Rosjan. Sytuacja z Chersonia pokazuje natomiast, że ich pomoc ma nie tylko negatywny wydźwięk społeczny, ale może także doprowadzić do śmierci cywilów.

Taka sytuacja spotkała starszą kobietę, która mimo próśb córki przyniosła do domu paczkę żywnościową ofiarowaną przez Rosjan, którzy część produktów ukradli na okupowanej ziemi, by udawać dobrych i niosących pomoc humanitarną. Seniorka spostrzegła, że zakrętka w mleku nie jest szczelna. Podejrzewała, że ktoś po prostu wcześniej pił z butelki. Dlatego też ostrożnie odkręciła mleko, po czym jej oczom ukazała się… nitka.

Okazało się, że Rosjanie w butelce z mlekiem ofiarowanym w ramach rzekomej „pomocy humanitarnej” umieścili bombę. Szczęśliwie kobiecie nic się nie stało, ale gdyby nie zachowała ostrożności – mogłaby zginąć.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze