14.8 C
Warszawa
czwartek, 21 września, 2023

Czekają nas przyspieszone wybory?! Burza po wpisie lidera Konfederacji

Zobacz koniecznie

Choć w polskim kalendarzu wyborczym na rok 2022 nie zaplanowano niczego, a żadna z partii politycznych nie mówi o przyspieszonym rozwiązaniu parlamentu, to twitterowy wpis jednego z liderów Konfederacji wskazuje, że możemy wkrótce spodziewać się głosowania. Wszak internet od wielu lat żartuje, że gdy Janusz Korwin-Mikke mówi lub pisze coś o Adolfie Hitlerze, to niechybnie zbliża się elekcja. A właśnie dziś poseł opublikował kilka wpisów poświęconych twórcy nazizmu, co wywołało lawinę zrozumiałego oburzenia internautów.

Słynny w sieci „protokół 1 procent” to określenie najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, które – zgodnie z tą teorią – są przypominane przez polityka w okresie poprzedzającym wybory. Takie działanie miało wielokrotnie doprowadzać do porażek jednej z wielu partii, jakie w przeszłości tworzył „pan z muszce”.

Jednym z najpopularniejszych przejawów „protokołu 1 procenta” jest obecny już w memach i przestrzeni internetowych żartów motyw rzekomo niższych niż obecnie podatków, jakie – zdaniem Korwin-Mikkego – miały funkcjonować w hitlerowskiej III Rzeszy. I właśnie tego typu wpis pojawił się w poniedziałek 25 kwietnia na twitterowym profilu jednego z liderów Konfederacji.

Czy więc powinniśmy spodziewać się nowych wyborów? Zgodnie z logiką internetowych żartów: tak. Mówiąc jednak poważnie ani mająca większość parlamentarną partia rządząca ani żaden z klubów opozycyjnych nie prowadzi obecnie działań mających na celu rozwiązanie Sejmu przed upływem kadencji. Być może więc Janusz Korwin-Mikke rozszerzył legendarny „protokół” lub – co najbardziej prawdopodobne – ów mechanizm tak naprawdę nigdy nie istniał, a polityk prezentuje absurdalne i skandaliczne poglądy zawsze i wszędzie, a nie tylko przed wyborami.

Ponadto najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski wskazuje, że ewentualne przyspieszone wybory mogłyby zakończyć historię istnienia na polskiej scenie politycznej Konfederacji. W badaniu ugrupowanie współtworzone m.in. przez Korwin-Mikkego poparło zaledwie 3,3 proc. ankietowanych. Taki wynik oznaczałby nieprzekroczenie progu wyborczego, co w przypadku „pana w muszce” także bywało w przeszłości obiektem wielu żartów.

Źródło: Twitter / wp.pl / tvp.info

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze