28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

TO zostawiali Rosjanie w ukraińskich domach! Wkładali nawet do zabawek

Zobacz koniecznie

Ukraińcy nie mogą wrócić do swoich domów. Mimo odbicia kolejnych terenów z rąk okupanta, ukraińskie rodziny muszą czekać. Dlaczego?

Liczba min pozostawionych przez rosyjskich okupantów we wsi Dmytrywka, jest kolosalna. Niewielkie miny umieszczane były dosłownie wszędzie — nawet w zabawkach czy w paczkach po papierosach. To oznacza, że dopóki teren nie zostanie w pełni oczyszczony przez saperów, nie można tam wrócić. Sytuacja jest podobna w wielu innych miejscowościach.

Wraz z końcem marca Rosjanie rozpoczęli wycofywanie się ze wsi Dmytrywka. Jednakże postanowili zostawić „pamiątki” w postaci min, które umieścili nie tylko na drogach, ale dosłownie wszędzie, gdzie tylko się dało.

— Tłumaczymy ludziom, że jest jeszcze za wcześnie na powrót do domu. Najpierw musimy oczyścić teren. A jeżeli już ktoś decyduje się na powrót, to pod żadnym pozorem nie może zjeżdżać na pobocze. Tylko w ciągu ostatnich godzin znaleźliśmy 49 min przeciwpancernych – powiedział WP Oleksandr Penczak, zastępca dowódcy grupy prac pirotechnicznych Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy.

 

źródło: WP

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze