4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Potworne doniesienia z Ukrainy! Rosjanie robią to kilkuletnim chłopcom

Zobacz koniecznie

Przerażające informacje z Ukrainy. Specjalna przedstawiciel ONZ ds. przemocy seksualnej podczas wojny Pramila Patten powiedziała w Kijowie, że rosyjskie wojsko wykorzystuje seksualnie nie tylko kobiety.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Patten na kilkadziesiąt gwałtów dokonanych przez Rosjan, kilka z nich dotyczy mężczyzn lub nawet małych chłopców.

— Przekazano mi doniesienia, jeszcze niezweryfikowane dotyczące przypadków przemocy seksualnej wobec mężczyzn i chłopców na Ukrainie – powidziała podczas konferencji Patten.

Zdaniem specjalistki aktualnie szacowana ilość zgwałconych chłopców i mężczyzn to wierzchołek góry lodowej bowiem znaczna większość nie zwróciła się jeszcze o pomoc.

Patten wezwała społeczność międzynarodową do wykrycia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności. Według informacji prokurator generalnej Ukrainy – Iriny Wenediktowej, ukraińscy śledczy zakończyli już przesłuchania 228 osób i tym samym pierwszy etap śledztwa ws. zbrodni dokonywanych przez Rosjan w Irpieniu.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze