27.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Wielki sukces rządu! Budowa muru na granicy z Białorusią zbliża się ku końcowi!

Zobacz koniecznie

Chociaż jeszcze kilka miesięcy temu wiele osób kpiło z inicjatywy budowy muru na granicy z Białorusią oraz szans na wykonanie przedsięwzięcia, to już dziś wiadomo, że konstrukcja zostanie ukończona w ciągu kilku tygodni! Właśnie rozpoczęło się montowanie sprzętu elektronicznego na ogrodzeniu.

Przęsła na granicy stoją już na odcinku 160 km. Co więcej, ludzie odpowiedzialni za budowę zapewniają, że do końca czerwca zrealizują plan i gotowa będzie pozostała część inwestycji.

Tymczasem RMF FM ustalił, że na niektórych odcinkach wykonawcy przekazali już konstrukcję ekspertom. Specjaliści montują teraz na zaporze elementy oporządzenia elektronicznego. Chodzi o różnego rodzaju czujniki, detektory i kamery. Realizacja tej części inwestycji zajmie 3 miesiące.

Tymczasem w lipcu przestaną obowiązywać ograniczenia w przebywaniu w ponad 180 miejscowościach obszaru przygranicznego. Wyjątek stanowić będzie obszar w pobliżu budowanej zapory. Wszystko po to, aby z łatwością dokończyć prace.

Mimo finalizacji inwestycji Straż Graniczna nie zamiesza zmniejszać intensywności ochrony granicy i zatrudnia nowe osoby.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze