19.3 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024

Za nami wyjątkowa edycja Akademii Samorządu. Młodzi uczestnicy zaprezentowali Raport końcowy!

Zobacz koniecznie

Nie często się zdarza, by uczestnicy projektów wspólnie przygotowywali Raport końcowy będący kompletną publikacją. W przypadku Akademii Samorządu organizowanej przez Centrum im. Władysława Grabskiego jest jednak inaczej.

Akademia Samorządu to inicjatywa Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. W jej trakcie, co nie uległo zasadniczym zmianom na przestrzeni lat, gdy jest ona organizowana, uczestnicy mają okazję zdobyć niezwykłe kompetencje. Wszystko dzięki formule Akademii.

Spotkania odbywające się w jej trakcie to seria wykładów, warsztatów, debat i dyskusji. Teoretycznie wszystkie dotyczą szeroko pojętej działalności społecznej i publicznej, ale w praktyce jest to wiedza przydatna także w innego typu działalnościach. Jest więc to wiedza przydatna niezależnie od tego jaką drogę wybiorą w przyszłości młodzi uczestnicy AS.

Tym razem projekt Centrum Grabskiego został wsparty finansowo ze środków europejskich w ramach Programu Erasmus+1.

Zakończona właśnie Akademia była jednak wyjątkowa. Tym razem bowiem jej uczestnicy przygotowali Raport końcowy stanowiący kompletną publikację.

„Raport jest rezultatem pracy uczestników Akademii. Jego celem jest dostarczenie wiedzy oraz rekomendacji, które mogą stanowić cenne wskazówki dla decydentów w różnych obszarach życia społecznego, zwłaszcza w zakresie polityk dotyczących młodego pokolenia” – czytamy na stronie Centrum Grabskiego, organizatora Akademii Samorządu.

„Raport zawiera szczegółowe podsumowanie naszej wielkiej burzy mózgów, przedstawiając kluczowe ustalenia, które ujawniły się podczas naszych spotkań. Podjęliśmy się także oceny skuteczności proponowanych rozwiązań oraz omówienia ewentualnych ograniczeń, które ujawniły się w trakcie debat projektu. Pomimo, że dokument stanowi kompleksową prezentację naszej pracy, jesteśmy świadomi, że wciąż istnieje wiele obszarów, które mogą wymagać dalszej aktywności. Niemniej jednak mamy nadzieję, że przedstawione tutaj wnioski i rekomendacje okażą się użyteczne dla wszystkich zainteresowanych czytelników” – dodaje Fundacja.

Tego typu dokument to niezwykle istotny element krajowej debaty na temat zaangażowania młodych ludzi w sprawy państwa i społeczeństwa. To głos, który powinien zostać wysłuchany. I miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze