22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Akademia Patriotyzmu zawitała do miasta królów! To już III zjazd AP

Zobacz koniecznie

Tym razem zajęcia w ramach Akademii Patriotyzmu zawitały pod Wawel. Trzeci zjazd tej niezwykłej imprezy odbył w weekend 27-28 maja. Wśród tematów podnoszonych na zjeździe dominowały relacje mediów i sektora pozarządowego, ćwiczenia z wystąpień publicznych oraz zagadnienia z zakresu dziennikarstwa internetowego. Partnerami projektu są Totalizator Sportowy jako partner strategiczny oraz Fundacja Lotto im. H. Konopackiej. Organizatorem Akademii jest niezmiennie Centrum im. Władysława Grabskiego.

Pierwszy dzień III zjazdu AP rozpoczął się od wystąpienia dr hab. Klaudii Cymanow-Sosin, która wygłosiła wykład „Mówię, więc jestem czyli o trudnej sztuce mówienia i występowania publicznie”. W ramach warsztatowej części uczestnicy nie tylko poznawali zagadnienie wystąpień publicznych, ale także uczyli się radzić sobie w trudnych sytuacjach. Starali się także formułować praktyczne wnioski.

Następnie uczestników zjazdu odwiedził red. Mariusz Bartkowicz, prezes Radia Kraków. Temat „Media a trzeci sektor” wzbudził żywe zainteresowanie wśród słuchaczy AP, którzy chętnie korzystali z doświadczeń prelegenta. Podczas warsztatów uczestniczyli w wywiadach i konferencjach odgrywanych w ramach ćwiczeń.

W ocenie uczestniczki zjazdu, Aleksandry Czajki, praktyczny wymiar zajęć to wielki plus, gdyż doświadczenia wydarzeń na własnej skórze nie zastąpi żadna forma edukacji teoretycznej.

Akademia Patriotyzmu to ogólnopolski projekt skierowany do młodzieży.  Jego organizacja możliwa jest dzięki wsparciu partnera strategicznego, którym jest Totalizator Sportowy oraz zaangażowaniu drugiego z partnerów Fundacji Lotto im. H. Konopackiej.

Drugiego dnia, w niedzielę, do uczestników zjazdu przemawiał redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl. W wykładzie „Dziennikarstwo internetowe. Teraźniejszość i perspektywy” dr Karol Gac przedstawił tajniki i mechanizmy rządzące dziennikarstwem w sieci. Sporo miejsca, już w formie dyskusji pomiędzy słuchaczami, a wykładowcą poświęcono także rozważaniom o przyszłości internetu i sztucznej inteligencji.

Zjazd zakończyła debata: „Patriotyzm. Sens życia czy pusty frazes?”. – Zarówno sam przebieg, jak i też zaangażowanie słuchaczy w dyskusję  bardzo mnie zaskoczyły. Mnogość wątków, liczne odniesienia do historii i współczesności, ale nade wszystko emocjonalność i wiedza uczestników jednoznacznie mnie przekonują, że był to świetny pomysł. Na tyle dobry, że podczas kolejnych zjazdów, bez wątpienia będziemy go twórczo kontynuować – ocenia moderator dyskusji i zarazem pomysłodawca Akademii, dr Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze