21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Nowa fabryka Pepsico warta miliard złotych już otwarta. Setki nowych miejsc pracy w Środzie Śląskiej.

Zobacz koniecznie

Amerykański koncern Pepsico 31 maja otworzył nową fabrykę w Środzie Śląskiej. Już wkrótce z tego miejsca wyjeżdżać będą setki tysięcy chipsów dziennie najbardziej znanej marki na świecie. Zgodnie z zapowiedziami miejsce pracy znajdzie tam wielu mieszkańców regionu wrocławskiego. 

W oficjalnym otwarciu nowej fabryki amerykańskiego koncernu Pepsico uczestniczył Premier Mateusz Morawiecki, Minister Janusz Cieszyński oraz Ambasador USA Mark Brzezinski, jak i przedstawiciele zarządu wcześniej wspomnianego inwestora. Szef rządu wielokrotnie podkreślał ogromną konkurencyjność Dolnego Śląska dla podejmowania przez podmioty zagraniczne strategicznych decyzji inwestycyjnych. Przypomniał również, że Polska niezmiennie jest gwarantem stabilnego rozwoju dla zagranicznych kontrahentów.

“To rekordowe ilości; ponad dwa razy wyższe wielkości, niż te, które były jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. To znakomite osiągnięcie świadczące o zaufaniu inwestorów i inwestorów zagranicznych do naszej gospodarki, do naszej przyszłości i widoczny znak naszej współpracy na arenie międzynarodowej” — powiedział Mateusz Morawiecki, odwołując się do równowartości 110 mld zainwestowanych w Polsce przez podmioty zagraniczne na przestrzeni 2021-2022 roku. 

Nowa fabryka produkująca chipsy marki to nie tylko dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców Środy Śląskiej i okolic. To również ogromna szansa dla lokalnych rolników. Tylko w przeciągu jednej godziny zakład ten ma produkować 12,5 tys. paczek chipsów ziemniaczanych Lay’s oraz 30 tys. paczek nachosów Doritos. Zapotrzebowanie na ziemniaki i inne produktów rolnych zatem diametralnie wzrośnie. 

“Dolnośląskie jest drugim regionem w Polsce, jeśli chodzi o wzrost inwestycji prywatnych. To jest fabryka wykonana według najnowszych standardów środowiskowych i technologicznych. Właśnie takie inwestycje chcemy przyciągać na Dolny Śląsk” – mówił podczas otwarcia Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji.

W opinii obecnego na wydarzeniu  Ambasadora USA Marka Brzezinskiego przyjaźń między Polską a Stanami Zjednoczonymi nigdy nie była silniejsza, niż jest obecnie. Zaznaczył, że „jesteśmy również zorientowani na współpracę w obszarze obronności, bezpieczeństwa”. W nowej fabryce Pepsico docelowo zatrudnionych ma być 600 osób.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze