19.3 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024

Mafia traci na wojnie w Ukrainie. Przestępcy wykazują postawy patriotyczne.

Zobacz koniecznie

Przestępcy tracą na wojnie w Ukrainie. Chodzi głownie o handel bronią, ludźmi oraz narkotykami.

Jak czytamy na portalu Deutsche Welle znaczna część ukraińskich gangsterów w obliczu wojny stanęła po stronie swojej ojczyzny. – Ale są też tacy, którzy nadal współpracują z Rosją – mówi niemieckiemu dziennikowi jeden z przemytników.

W jaki sposób wojna w Ukrainie szkodzi przestępcom? Chodzi przede wszystkim o przerwane szalki przemytu

Po rosyjskiej agresji na Ukrainę szlaki przemytnicze prowadzące z Rosji do Europy zostały przerwane. Działań mafii nie przerwał jedynie fakt prowadzenia walki, ale także ogólna reakcja na brutalność ataku. Wszystko z uwagi na to, że przestępcy także wykazali postawy patriotyczne.

Większość ukraińskich przestępców nie chce żadnych interesów z rosyjskimi gangami

Rozmówcy Deutsche Welle wskazują, że przestali współpracować z Rosjanami z uwagi na patriotyzm, inni dodatkowo dołączyli do armii by wspierać ukraińskie wojsko w działaniach wojennych. – Nie chcę walczyć za armię, ale będę walczył za moje miasto – mówi dziennikowi jeden z przemytników.

Dróg jest jednak więcej

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, znaczna część gangsterów opuściła Rosję i Ukrainę, udając się do Azji Środkowej oraz krajów takich jak Katar czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Bossowie gangów nadal prowadzą ze sobą ścisłą współpracę. – Nie widzimy obecnie rozłamu między rosyjską i ukraińską mafią – mówi Deutsche Welle szefowa Europolu Catherine De Bolle. – Szukają zysków, nawet podczas wojny.

 

źródło: Deutsche Welle

fot. TikTok

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze