29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Marszałek Witek i Minister Cieszyński na Pikniku #Rodzina800Plus w Udaninie

Zobacz koniecznie

W sobotę 22 lipca na mieszkańców Udanina czekał przygotowany piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości, gdzie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego promowało swój nowy program skierowany do polskich rodzin – Rodzina 800+. W wydarzeniu udział wzięła Marszałek Witek oraz Minister Janusz Cieszyński, a także Anna Zalewska – Eurodeputowana PiS. 

Rodzina 800+ to kolejna już odsłona słynnego w Polsce programu pomocy rodzinie, który wcześniej pod nazwą  “500+” wykreował nową rzeczywistość wsparcia tysięcy rodzin przez Państwo Polskie. Dzięki tej dotacji na każde dziecko, rodziny mogą bezpiecznie utrzymywać swoje małe pociechy bez zmartwień dotyczących kwestii finansowych. Wszyscy eksperci są zgodni co do tego, że na trwałe PiS zmieniło tym projektem postrzeganie polityki prospołecznej i prorodzinnej. 

Na miejscu przywitał wszystkich gospodarz wydarzenia, Wojciech Płaziuk – Wójt Gminy Udanin, po czym zaprosił uczestników do wspólnej zabawy przy muzyce regionalnej. Oprócz tego każdy mógł za darmo spróbować swojskiego chleba wraz z wyrobami własnej roboty, kiełbasy z grilla i innych przysmaków. Nie zabrakło także mnóstwa atrakcji dla dzieci. 

Na pikniku nie zabrakło także gości specjalnych – Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Ministra Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, Europoseł Anny Zalewskiej, Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Posła Pawła Hreniaka i Posła Jacka Świata.

Oprócz części rekreacyjnej, była również część merytoryczna, w której to mieszkańcy Udanina mogli usłyszeć o programie “Czyste Powietrze+”. Dodatkowo, głos zabrał Minister Cyfryzacji – Janusz Cieszyński, który opowiedział o realizowanym planie dostarczenia szybkiego internetu do 99% gospodarstw domowych, a także o nowej aplikacji dla Polek i Polaków – mObywatelu 2.0. Zgodnie z niedawno przyjętą ustawą, dokumenty z niej są traktowane prawie we wszystkich miejscach w ten sam sposób co plastikowy dowód.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze