12.3 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Kibica Lecha dyscyplinują młodych Ukraińców (WIDEO)

Zobacz koniecznie

Masowy napływ Ukraińców do naszego kraju powoduje, co zrozumiałe, także pewne napięcia. Na ich kanwie doszło do konfliktu pomiędzy, jak można przeczytać w internecie, grupą młodych Ukraińców a ich polskimi rówieśnikami. We wszystko wkroczyli kibice Lecha Poznań.

Jak można przeczytać na Facebooku, jedna z grup kibicowskich streściła to tak (pisownia oryginalna):

Doszły nas słuchy, że grupa osób zza wschodniej granicy nie potrafi się zachować, będąc goścmi na obcej dla siebie ziemi i zamiast docenić gościnę i możliwość bezpiecznego życia, to znaleźli sposób na nudę, atakując w grupie słabszych od siebie. Dlatego w piątkowym wieczór zebraliśmy się spontanicznie by przeprowadzić rozmowy wychowawcze. Rozumiemy, że młodośc ma swoje prawa i każdy robił jakieś głupoty, ale miejcie na uwadze, że nie jesteście u siebie, a my nie pozwolimy na to, byście wprowadzali swoje zasady w naszym kraju. Wiemy jak wyglądacie, co potwierdza zacenzurowane wasze zdjęcie, więc dobrze radzimy, abyście zaczęli być grzeczni. Nasz kraj, nasze zasady! 🇵🇱
Jak wynika z relacji na innych kanałach mediów społecznościowych niesnaski zostały najwyraźniej zakończone. Młodzi Ukraińcy apelują w jednym z nagrań do swoich rodaków o spokój i rozsądek w relacjach z Polakami.
Nagranie z Twittera poniżej:
Mamy nadzieję, że podobne napięcia nie popsują w żaden sposób relacji polsko – ukraińskich. Wróg bowiem jest jeden, a jest nim putinowska Rosja. Warto o tym pamiętać!
/red./
Za: Twitter.com/ oraz https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid09K8roF63EFzQyiyRjLPR7qp6pdi4j2oeodiDtuRPXwFmhBMLH5czqfEUBT5hc5U6l&id=100064729176453
Foto:  zrzut z ekranu/Facebook.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze