-3 C
Warszawa
środa, 6 grudnia, 2023

Ofiary wypadku z udziałem Patryka P. otrzymają odszkodowanie?

Zobacz koniecznie

Nie milkną echa i dyskusje będące konsekwencją wypadku z udziałem syna Sylwii Peretti. Tragedia do jakiej doszło na krakowskim Moście Dębnickim pociągnęła za sobą śmierć 4 młodych mężczyzn. „Fakt” przeanalizował ostatnio aspekt potencjalnych odszkodowań, które mogliby uzyskać ich bliscy.

Jak możemy przeczytać w tabloidzie eksperci są w tym zakresie dosyć zgodni. Jeden z nich, Kamil Sztander, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych stwierdza, że:

Rodziny zmarłych w wypadku pasażerów pojazdu mogą ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku. (…) Jeśli proponowana przez towarzystwo ubezpieczeń kwota odszkodowania będzie dla poszkodowanych rodzin za niska, wtedy również mogą sądzić się o większe odszkodowanie.

Jak wynika z tekstu ewentualne kwoty w tym zakresie mogą być różne i zależą m.in. od stopnia pokrewieństwa, wieku osoby zmarłej i osoby bliskiej, sytuacji finansowej osoby zmarłej oraz osoby ubiegającej się o odszkodowanie.

Ważną okolicznością w kontekście ubiegania się o odszkodowanie jest też tzw. współwina za zdarzenie jego uczestników i ofiar.

Niezależnie od wszystkiego warto mieć nadzieję, że tragedia w Krakowie będzie miała wymiar wychowawczy i stanie się przestrogą dla młodych lecz nie tylko kierowców.

/red./

Za: Fakt.pl

Foto: zrzut z ekranu/Instagram.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze