20.1 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

AI i media przyszłości. Za nami Pierwszy Zjazd Ogólnopolskiej Młodzieżowej Akademii Medialnej

Zobacz koniecznie

W poprzedni weekend w Racławicach pod Krakowem odbył się pierwszy, inauguracyjny zjazd Ogólnopolskiej Młodzieżowej Akademii Medialnej. Jest to inicjatywa realizowana przez Fundację Prosto z Mostu.

W pierwszej odsłonie projektu uczestniczyli reprezentanci NGO’sów z całego kraju.

Projekt otworzył dr Krzysztof Tenerowicz swoim wykładem pt. „Jaka przyszłość czeka media?”. Nakreślił w nim kierunek, w jakim media tradycyjne i społecznościowe mogą ewoluować w związku z dynamicznie rozwijającymi się technologiami opartymi o sztuczną inteligencję oraz zmianami rynkowymi, technologicznymi oraz społecznymi jakie dokonują się w ostatnich latach.

Po nim głos zabrał dr Karol Gac, redaktor naczelny portalu dorzeczy.pl. Przekazał on młodym uczestnikom konferencji swoją wiedzę i przemyślenia na temat aktywności medialnej, zwłaszcza realizowanej przez NGO’sy.

Zarówno dr Gac jak i dr Tenerowicz znaleźli czas także na otwartą dyskusję i wymianę myśli z uczestnikami projektu.

Zwieńzeniem pierwszego dnia Ogólnopolskiej Młodzieżowej Akademii Medialnej była praca w grupach. Zajęcia prowadził Grzegorz Izbicki, specjalista w zakresie promocji i marketingu, który pomógł uczestnikom odpowiedzieć na pytanie jak być skutecznym w sieci?

Drugi dzień wydarzenia minął pod znakiem technologii: zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dzień rozpoczęły zajęcia z Krzysztofem Pacukiem, specjalistą od marketingu i grafiki komputerowej, który przeprowadził wykład pt. Sztuczna inteligencja. Jak zmieni nasze życie i wpłynie na media? Prelegent nie tylko odpowiedział na pytanie zawarte w tytule wykładu, ale także zaznajomił uczestników z szeroką gamą programów marketingowych opartych o sztuczną inteligencję.

Pierwszy zjazd Akademii zamknęło spotkanie z doświadczonym i uznanym fotoreporterem Arturem Barbarowski. Wygłosił on prelekcję połączoną z warsztatami pt. Obraz wart tysiąca słów, czyli warsztaty fotograficzne. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję dogłębnie zapoznać się z różnymi aspektami pracy fotoreportera.

Podczas dwóch dni wytężonej pracy uczestnicy projektu nabyli nowe umiejętności i kompetencje niezbędne do działań medialnych, które będą mogli rozszerzać podczas następnych zjazdów.

Organizatorem projektu jest Fundacja Prosto z mostu- Podlaski Klub Patriotyczny, partnerem głównym: Fundacja Edukacji i Mediów i jej Dom Edukacji Medialnej. Pozostałymi partnerami: Centrum im. Władysława Grabskiego. Sprzątamy dla Polski, Przyszłość Podlasia oraz Kongres Młodych.

Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

/red./

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze