19.3 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024

Rozpoczęła się Akademii Samorządu! To kolejna odsłona niezwykłej inicjatywy

Zobacz koniecznie

Pierwszy zjazd nowej edycji Akademii Samorządu (rok: 2023/2024) właśnie się odbył! Projekt to najdłuższej prowadzona inicjatywa Centrum im. Władysława Grabskiego. Jej początki sięgają 2013 roku. Tym razem inauguracja odbyła się u źródeł, czyli w mieście będącym siedzibą fundacji: w Krakowie.

Podczas trzydniowego zjazdu (8-10 grudnia) młodzież z całej Polski wzięła udział w zjeździe, którego motywem przewodnim były media. Warsztaty, wykłady i dyskusje stały się świetną okazją nie tylko do tego, by poszerzyć wiedzę, ale także by poznać innych. Sala wykładowa Radia Kraków, bo tam odbywały się zajęcia, pulsowała energią uczestników, a prelegenci wnieśli do wydarzenia niezwykłe zaangażowanie i pasję.

Pierwszego dnia dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin przekazała uczestnikom dużą dawkę informacji na temat nowoczesnych strategii marketingowych. Jej prelekcja była przewodnikiem po skomplikowanym świecie reklamy i popularyzacji informacji.

Drugi dzień to spotkanie z drem Krzysztofem Tenerowiczem, który opowiedział o zjawisku manipulacji w mediach i innych środkach masowego przekazu oraz pokazywał mechanizmy obrony. O praktycznej stronie świata mediów opowiadała także red. Dominika Kossakowska, szefowa newsroomu Radia Kraków. Pokazała metody skutecznego zarządzania informacją w instytucjach medialnych i publicznych. Ostatnim akordem drugiego dnia Akademii była dyskusja na temat wizji przyszłości mediów w oczach młodego pokolenia prowadzona przez Mateusza Łukomskiego.

Trzeci dzień to prace w grupach, praca nad ankietą, raportem oraz dyskusja na temat kształtu kolejnych zjazdów. Co warte podkreślenia, w tym projekcie to słuchacze współdecydują o jego kształcie. To także warsztaty poświęcone skutecznemu działaniu w sieci zarówno w świecie polityki, jak i biznesu.

Zjazd był więc bez wątpienia cennym źródłem wiedzy i praktycznych doświadczeń. Co więcej, stanowił także doskonałą okazję do poznania nowych osób i wymiany z nimi doświadczeń, ale i planów na przyszłość. Co za tym idzie, uczestnicy I zjazdu Akademii Samorządu opuszczali Kraków z mocnym postanowieniem powrotu na kolejne zjazdy, które zaplanowano na 2024 rok.

Projekt Akademii Samorządu 2023/2024 finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze