26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nowy rok, nowe wyzwania i podsumowania w Podlaskim Klubie Patriotycznym

Zobacz koniecznie

Przełom roku to zawsze czas podsumowań oraz układania planów na przyszłość. Nie inaczej jest także w Podlaskim Klubie Patriotycznym, który działa w ramach inicjatyw fundacji „Prosto z mostu”. W drugim tygodniu stycznia w gronie współpracowników i sympatyków omówiliśmy nasze dotychczasowe działania ale także zainicjowaliśmy dyskusję na temat tych planowanych oraz nowych pomysłów.

Dyskusje i debaty, spotkania z kombatantami, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi oraz włączanie się oraz przeprowadzanie działań krzewiących patriotyzm, edukację historyczną, medialną oraz kulturę i tożsamość. To jedynie kilka z głównych aktywności jakie podejmowaliśmy, jako PKP w 2023 roku. Plany na 2024 są jeszcze ambitniejsze.

Cieszymy się, ze współpracy jaką nawiązaliśmy z innymi środowiskami i organizacjami pozarządowymi w naszym regionie. Szczególnie dziękujemy Fundacji „Przyszłość Podlasia”, z którą łączy nas partnerstwo strategiczne.

Zdajemy sobie sprawę, że także z racji położenia nasz region, a zatem i organizacje działające na jego terenie czekają nowe wyzwania. Dotyczą one np. bezpieczeństwa narodowego, w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. Planując działania na rok 2023  zwróciliśmy uwagę na rolę, jaką odgrywa nasza granica wschodnia. Będziemy chcieli, także w tych tematach, zwiększać świadomość i odpowiedzialność mieszkańców Podlasia. Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich chcących włączyć się w nasze działania.

Noworoczne spotkanie było owocne i dostarczyło nam inspiracji do dalszej pracy.Wierzymy, że nasza wspólna praca i zaangażowanie w przyczynią się do budowy silnej, bezpiecznej i nowoczesnej Polski.

Powstanie „Podlaskiego Klubu Patriotycznego” było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

 

/pkp/

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze