0.7 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Premier znów zaskoczył poczuciem humoru: „memiarze mogą czuć się bezpieczni” [FOTO]

Zobacz koniecznie

Premier Morawiecki potwierdził stanowisko ministerstwa cyfryzacji ws. rzekomego ograniczenia funkcjonowania mediów społecznościowych. Władze zgodnie twierdzą, że żadne prace w tym zakresie nie toczą się i jest to klasyczny fake news. Szef rządu postanowił zrobić to jednak w nieco humorystycznym stylu. 

 

„Proszę Państwa – po raz kolejny zmuszony jestem zdementować pewne fake newsy.” – napisał na swoim profilu na Facebooku Mateusz Morawiecki. Tym samym premier wsparł przekaz ministerstwa cyfryzacji, które za pośrednictwem mediów społecznościowych dementuje pojawiające się w ostatnich dniach doniesienia. Chodzi o rzekome ograniczenie swobody funkcjonowania mediów społecznościowych oraz serwisów aukcyjnych w Polsce.

 

„Uwaga! W sieci możecie dziś znaleźć informację, że rzekomo pracujemy nad przepisami, które miałyby ograniczyć w Polsce działanie niektórych mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych – nie wierzcie w to! To typowy fake news. Nie prowadzimy takich prac” – oświadcza resort cyfryzacji. Ministerstwo zaprzecza tym samym plotkom o zmianach zasad funkcjonowania niektórych portali. Od kilku dni niektóre media i użytkownicy social media ostrzegali przed takimi pracami. Przywoływane źródła od początku były niejasne, co teraz ostatecznie wyjaśnił resort.

 

Również Mateusz Morawiecki podbił wpis ministerstwa. Szef rządu zrobił to jednak w bardzo humorystycznym stylu. „Serwisy społecznościowe mają wiele VAT… znaczy wad, ale zapewniam, że wszyscy memiarze mogą czuć się bezpieczni” – oświadczył premier. Zażartował tym samym z częstych powiązań jego działań z podatkiem VAT oraz „memiarskich” stron w mediach społecznościowych. To kolejny żartobliwy wpis polityka w ostatnich dniach. Poprzednio Premier Morawiecki udostępnił mem porównujący jego negocjacje z szefem rady europejskiej Charlsem Michelem do popularnego zdjęcia czwórki chłopaków w okularach. Wspomniany post szefa rządu można zobaczyć tutaj.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/photos/a.118659772811894/302608101083726/?type=3&theater

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze