25.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

PILNE! MON potwierdza. Białoruskie helikoptery nad Polską!

Zobacz koniecznie

To informacja z ostatniej chwili. Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło z MON, że białoruskie śmigłowce naruszyły polską przestrzeń powietrzną. Pisaliśmy już o tym incydencie. Dowództwo Operacyjne zdementowało jednak te doniesienia.

Tekst na ten temat można znaleźć tutaj: https://server840744.nazwa.pl/pzm/prostozmostu/2023/08/pilne-bialoruskie-helikoptery-nad-polska/

Jak się okazuje doszło jednak do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez stronę białoruską.

Jak można przeczytać w oświadczeniu MON:

„Po przedstawieniu przez dowódców i szefów służb wniosków z analizy sytuacji ustalono, że dzisiaj, 1 sierpnia 2023 r. doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie, które realizowały szkolenie w pobliżu granicy”.

Dalsza część oświadczenia informuje, że:

„O szkoleniu strona białoruska informowała wcześniej stronę polską. Przekroczenie granicy miało miejsce w rejonie Białowieży na bardzo niskiej wysokości, utrudniającej wykrycie przez systemy radarowe”.

Jak informuje polska strona incydent pociągnie za sobą poważne konsekwencje. Na granicę z Białorusią mają być skierowane kolejne siły wojskowe. Działania mają być konsultowane także z partnerami z NATO. W związku z incydentem dzisiaj wezwano do polskiego MSZ  w trybie natychmiastowym chargé d’affaires Białorusi.

 

/red./

Za: wp.pl

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze