-0.5 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Za nami Szkoła letnia czyli V zjazd Akademii Patriotyzmu!

Zobacz koniecznie

W dniach  4-6 sierpnia br w Krakowie trwał V zjazd tegorocznej Akademii Patriotyzmu. Tym razem przybrał postać „Szkoły letniej”. Jej uczestnicy to młodzież licealna oraz studenci z całej Polski.

Pierwszym, ciekawym akordem Szkoły letniej było nagrywanie spotu radiowego, który zostanie wykorzystany w promocji projektu. Wzięli w nim udział słuchacze Akademii. Tym samym, nie po raz pierwszy młodzież ma okazję w praktyce zweryfikować nabyte wiedzę i umiejętności.

Szkoła letnia rozpoczęła się spotkaniem z red. Mariuszem Bartkowiczem, prezesem Radia Kraków i prowadzonymi przez niego warsztatami z elementem wykładu na temat umiejętności wystąpień publicznych. Zjazd to także zajęcia z red. Dorotą Rojek- Koryzną, która opowiadała młodzieży o kulisach studia telewizyjnego oraz powstawaniu newsów. Dominika Krawiel, wspólnie z Agnieszką Grzybowską wprowadzały słuchaczy w relacje pomiędzy social mediami a biznesem. Wieńczący zjazd trzeci dzień to spora dawka historii i prawa. O tej pierwszej mówił podczas swojej prelekcji dziennikarz i publicysta dr Karol Gac. W tajniki prawa wprowadzała młodzież mec. Katarzyna Klocek.

Jak mówi dr Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum im. Władysława Grabskiego:

Każdy kolejny zjazd i kolejna edycja Akademii upewniają nas w tym, że tego typu projekty są potrzebne. Kilku spośród naszych słuchaczy już pełnoprawnie uczestniczy w życiu publicznym czy społecznym naszego kraju. Kolejnych przekonuje to do tego, ze nabywane za naszym pośrednictwem wiedza i doświadczenie owocują w realnym świecie. Jako kraj potrzebujemy świadomych i świetne przygotowanych elit. Mam nadzieję, ze w ich kształtowaniu nasz projekt jest przydatny.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Akademii będzie jej wielki finał, VI zjazd, który odbędzie się w Krakowie w dniach 9-10 września br. Warto nadmienić, że dzięki partnerom projektu czyli Totalizatorowi Sportowemu (partner strategiczny) oraz Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Ogółem bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób.

/ap/

Źródło: materiał prasowy organizatora

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze