-2.6 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Kraków wydaje wojnę piratom drogowym i będzie walczył z nielegalnymi wyścigami!

Zobacz koniecznie

Kraków rozpoczyna jeszcze mocniejszą walkę z nielegalnymi wyścigami i piratami drogowymi. Miasto zdecydowało się ustawić nowe fotoradary. Nie wiadomo, czy nie pojawiają się także odcinkowe pomiary prędkości lub obydwa te rozwiązania.

— […] w przyszłym tygodniu wspólnie z prokuratorem okręgowym Rafałem Babińskim organizujemy spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz Inspekcji Ruchu Drogowego, aby omówić kwestie formalne – powiedział KRKnews.pl wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Sprawa jest pokłosiem wypadku na moście Dębnickim. Wiceprezydent Krakowa wskazuje, że w mieście zostanie utworzona gęsta sieć fotoradarów, aby zapobiegać nielegalnym wyścigom. Kulig dodaje, że nie jest zwolennikiem radykalnych kroków, ale w tej sytuacji mogą one być konieczne.

– Nie mówimy tylko o radarach, ale również o odcinkowych pomiarach prędkości. Analizujemy wszystkie rozwiązania, które będą spowalniać ruch w godzinach nocnych –  Chcemy również włączyć miejski monitoring dróg do systemu – dodaje Kulig w rozmowie z KRKnews.pl

 

/łr/

Za: KRKnews.pl

Foto: zrzut z ekrany/Youtube.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze