18.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

PILNE! Putin nie wybacza! Prigożin nie żyje

Zobacz koniecznie

Jak podają rosyjskie agencje, dzisiaj popołudniu w obwodzie twerskim w Rosji w katastrofie prywatnego odrzutowca Embreaer Legacy zginął twórca tzw. Grupy Wagnera. Jewgenij Prigozin, bo o nim mowa, zginął podobnie jak dziewięć innych osób.

Informację na ten temat podała Agencja TASS podała. Wedle jej źródeł Progożin znajdował się na liście pasażerów samolotu. Ogółem na pokładzie miało się znajdować 10 osób, w tym 3 członków załogi. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, poza Prigożinem, w katastrofie zginął Dmitrij Utkin pseudonim „Wagner”. Ten ostatni uchodził za „prawą rękę” watażki.

Samolot spadł nieopodal miejscowości Kużenkino miejscowość leży w rejonie bołogojskim w obwodzie twerskim. W rosyjskich mediach już trwają spekulacje na temat tego czy był to zamach terrorystyczny. Równie popularna, chociaż mniej eksponowana jest wersja, w której Prigozina dosięgłą zemsta Putina. Twórca „Grupy Wagnera” niedawno rzucił wyzwanie Putinowi ruszając na czele swoich sił na Moskwę. Wtedy miało dojść do porozumienia, które zapobiegło rozlewowi krwi. Zdaniem części ekspertów katastrofa samolotu Prigożina to swoista „dogrywka” w tamtym staciu.

 

/red./

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze