22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Naprawdę powiedzieli to prezydentowi! Trzecia Droga po rozmowie z Andrzejem Dudą

Zobacz koniecznie

— Nasza partia ma zdolność do wyłonienia większości parlamentarnej, prezydiów Sejmu i Senatu oraz mianowania premiera. Podczas konsultacji z prezydentem, zapewniliśmy go o naszym zdecydowanym stanowisku w tej sprawie — stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz w środę.

Dodatkowo Kosiniak-Kamysz podkreślił, że prezydent jeszcze nie wybrał, komu powierzy pierwszeństwo w misji tworzenia nowego rządu. Zaznaczył, że istnieje szansa na płynny proces przejęcia władzy bez niepotrzebnych opóźnień.

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, który również uczestniczył w konsultacjach z prezydentem, informuje, że prezydent zaznaczył, iż pierwsze posiedzenie nowego Sejmu zostanie zwołane prawdopodobnie w ostatniej chwili, wyrażając chęć kontynuacji kadencji Sejmu.

W trakcie spotkania w Pałacu Prezydenckim poruszono również kwestie bezpieczeństwa, energetyki oraz pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Szymon Hołownia relacjonuje, że szczegółowo pytano o plany jego ugrupowania i przyszłej koalicji w tych obszarach. Pozytywnie ocenił rozmowę, uznając ją za dowód woli współpracy prezydenta z przyszłym rządem.

 

fot. YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze