Cud podczas ważnego Święta? Trwała transmisja na żywo, gdy… [WIDEO]

Wielu ludzi z różnych kultur od lat ciekawią, a nawet fascynują sytuacje, które ciężko jest racjonalnie i naukowo wyjaśnić, a które równocześnie mogą być odczytywane jako interwencja Pana Boga w życie ludzi i ukazanie swojej obecności, a przez to też opieki. Pewien szczególny wymiar, takie zdarzenia przyjmują w czasach trudnych dla społeczeństwa, a do takich zalicza się też okres pandemii.

 

Również w ostatnim czasie, kiedy wiele państw na świecie zmagało się z rozprzestrzenianiem koronawirusa, nie brakowało momentów, gdy ludzie starali się dostrzec ingerencję oraz pomoc Bożą udzielaną zmęczonym i poddanym próbie ludziom. Niektóre z takowych sytuacji były naprawdę intrygujące, a jedna z nich dotyczy też związanego z naszym krajem Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz ustanowionego przez św. Papieża Jana Pawła II Święta Miłosierdzia Bożego.

 

Sprawa dotyczy Mszy Św. odprawianej w dniu tego właśnie święta w kościele San Isidro Labrador na terenie meksykańskiego stanu Querétaro. Liturgia ta sprawowana przez księdza José Guadalupe Aguilera Murillo transmitowana była na żywo w internecie w związku z ograniczeniami, które wprowadzane i egzekwowane były w ramach walki z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

 

W trakcie tej właśnie relacji z kościoła, dostrzeżono iż na ołtarz pada łuna jasnego światła, wyglądająca jakby wychodziła prosto z Obrazu Jezusa Miłosiernego poza jego ramy.

 

Panie, ufam Tobie! Dziękujemy za dar błogosławieństwa naszemu nabożeństwu do Miłosierdzia Bożego.

– Napisano w odniesieniu do tej sytuacji na facebookowej stronie parafii, w której doszło do tego ciekawego zdarzenia.

 

Oczywiście należy być bardzo skrupulatnym przy analizowaniu takich zjawisk i podejmowania się takowych tematów. Nie dziwi jednak równocześnie to, że ludzie oczekują obecności Boga w swoim życiu i tak wyjątkowy widok wywoływać może spore emocje.

 

 

 

Źródło: YouTube/Parroquia San Isidro Labrador CORC. ; Forumdlazycia.wrodpress.com ; Facebook

Fot.: Wikimedia Commons

Komentarze

Komentarze