20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Słynna mafia współpracuje z Państwem Islamskim? Wielka akcja służb [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W historii działań podejmowanych przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na świecie, niejednokrotnie potwierdzało się, iż przestępczość zorganizowana może w dużym stopniu przenikać się z działalnością terrorystyczną. Zjawisko to może funkcjonować, mówiąc kolokwialnie, w dwie strony, ponieważ zdarzało się, że to osoby związane z organizacjami przestępczymi podejmowały się przeprowadzania zamachów terrorystycznych, a także miały miejsce sytuacje, w których to ugrupowania terrorystyczne zyskiwały fundusze poprzesz działania typowe dla zorganizowanych grup przestępczych. W ostatnim czasie zjawisko to znów znalazło potwierdzenie w dosyć spektakularnych okolicznościach.

 

Na początku lipca, włoskie służby pochwaliły się rekordowym udaremnieniem przemytu narkotyków. Przejęte zostało bowiem ponad 14 ton amfetaminy, która dotarła na południe Europy w postaci około 84 milionów tabletek. Ta nielegalna substancja została w tak dużej ilości przejęta w porcie Salerno znajdującym się na południe od stolicy regionu Kampania, czyli słynnego Neapolu.

 

Funkcjonariusze włoskiej agencji Guardia di Finanza przekazali, że znajdujące się w kontenerach tabletki ukryte były we wnętrzu papierowych cylindrów wykorzystywanych w przemyśle. Co interesujące, organizatorzy transportu narkotyków w tym przypadku postarali się na tyle skutecznie, że amfetaminy nie wyczuły specjalne skanery w porcie. Tak dużą ilość amfetaminy udało się jednak zlokalizować i przejąć dzięki prowadzonemu śledztwu, a przy tym również podsłuchanym rozmowom członków słynnej neapolitańskiej organizacji mafijnej- Camorry.

 

Według ustaleń jakie wynikły z podsłuchanych przez służby rozmów, do Włoch dotrzeć miał transport amfetaminy z Bliskiego Wschodu. Co bardzo intrygujące w tej sprawie, narkotyk ten w tak dużej ilości wypłynąć miała z rejonu Syrii, a organizatorami przemytu mieli być ludzie ze słynnej organizacji islamistyczno-terrorystycznej jaką jest tzw. Państwo Islamskie.

 

Dziennikarze we Włoszech zwracają uwagę na fakt, że to ugrupowanie, które w minionych latach zdołało przez pewien czas zarządzać własnym quasi-państwem, stało się najprawdopodobniej jednym z głównych podmiotów odpowiedzialnych za wprowadzanie amfetaminy do obrotu w skali międzynarodowej.

 

https://www.facebook.com/GuardiadiFinanza/videos/718240922298638/

 

 

Źródło: Facebook/@GuardiadiFinanza ; PolsatNews.pl

Fot.: YouTube/Business Insider (zrzut ekranu) ; Pxfuel

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze