16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Tragiczne sceny! Życie straciły dziesiątki osób w dramatycznych okolicznościach [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Choć władze wielu państwa i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sporo uwagi poświęcać muszą w dalszym ciągu zmaganiom z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, to jednak niestety istnieją też inne tragedie pochłaniające wiele ludzkich istnień, które uprzykrzają życie społeczeństwom, już i tak mocno doświadczonym przez okres epidemii.

 

Do takich dramatycznych sytuacji, która doprowadziła do wielu zgonów wśród lokalnych mieszkańców w ostatnim czasie, należy też z pewnością to co wydarzyło się w pierwszych dniach lipca na terenie Japonii, a dokładniej w południowej części terytorium tego kraju.

 

W wyniku intensywnych opadów w tamtym regionie, zaistniały powodzie oraz lawiny błotne, których skutkiem były nie tylko zniszczenia infrastruktury i zalane budynki, ale też jak podają lokalne media śmierć kilkudziesięciu osób. Do opuszczenia miejsca swojego zamieszkania w ramach ratowania się przed wezbraniem się fali powodziowej, władze wezwały kilka dni temu ponad 200 000 osób, jednak spora część z nich nie zdecydowała się na ucieczkę.

 

Tak dramatyczne sceny wynikły z faktu przejścia fali powodziowej przez rzekę Kuma, z której brzegów wystąpiła woda. W internecie udostępnione zostały nagrania, na których ukazano w pewnym stopniu z czym lokalna społeczność musi się mierzyć.

 

 

Źródło: wp.pl ; YouTube/Guardian News ; YouTube/The Telegraph ; YouTube/DW News

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze