12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Znany piłkarz mógł zginąć od eksplozji bomby! Szokujące… [FOTO]

Przeczytaj koniecznie

Zapewne kiedy na szklanym ekranie oglądamy wywiady, demonstrowanie talentu, bądź różnorakie wyczyny znanych osób, wówczas nie zastanawiamy się zbytnio nad tym co człowiek ten przeszedł w życiu osobistym i jak duży bagaż ciężkich doświadczeń dźwiga na swoich barkach. Należy jednak mieć na uwadze, że popularne osoby, a w tym również ludzie mający rzesze fanów, niejednokrotnie doświadczali poważnych trudności życiowych w drodze na szczyt. Sytuacja ta nie omija często też słynnych sportowców.

 

Niejednokrotnie bywa też tak, że trudne chwile i doświadczenia jakie ludzie napotykają w swym życiu prywatnym, wiążą się pośrednio lub bezpośrednio z historiami dotyczącymi całego danego społeczeństwa, kraju czy nawet świata. Podobnie było w przypadku niektórych piłkarzy wychowujących się w trudnych czasach. Z pewnością do ich grona zaliczyć można także znanego napastnika Edina Džeko.

 

Pochodzący z Sarajewa zawodnik gra obecnie w barwach słynnego włoskiego klubu AS Roma i jest jednym z ważniejszych filarów tego zespołu. Wcześniej grał on również w angielskiej Premier League, będąc piłkarzem innego znanego klubu mającego wielu kibiców na świecie- Manchesteru City. Wielu sympatyków piłki nożnej może jednak nie wiedzieć jak trudne chwile musiał on przeżyć w młodości.

 

34-letni dziś piłkarz, wychowywał się w stolicy Bośni i Hercegowiny, czyli kraju w którego reprezentacji narodowej również w późniejszym czasie występował. Lata jego młodości przebiegały jednak w okresie trwającej w tej części Europy wojny. Jedno z wstrząsających wydarzeń jakie miały miejsce w jego życiu przypomniano niedawno na facebookowej stronie „Dwie twarze futbolu” przytaczając w jednym z wpisów słowa Edina Džeko, które brzmią naprawdę wstrząsająco.

 

Pewnego dnia bowiem, miał on chcieć wybrać się na jedno z boisk w Bośni, aby pograć w piłkę ze swoimi przyjaciółmi. Jego mama jednak, zabroniła młodemu Edinowi wówczas opuścić dom w celu pokopania piłki z kolegami. Ten zakaz okazał się dla niego zapewne ratunkiem dla życia, ponieważ właśnie wtedy w okolicy boiska, na które planował się udać wybuchła bomba. W wyniku eksplozji życie stracili niestety przyjaciele młodego jeszcze piłkarza.

 

Jak Bośniak sam przyznaje, nie miał on dzieciństwa, które skradła mu wojna, jednak uważa iż tamten dramatyczny okres wzmocnił go na czas dalszej drogi życia.

 

 

https://www.facebook.com/2twarzefutbolu/photos/a.2245672702339895/2642302956010199/?type=3&theater

 

Źródło: Facebook/@2twarzefutbolu

Fot.: Max Pixel ; Wikimedia Commons

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze