13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

EWAKUACJA TVN podczas wieczornego programu. Wiemy, co się stało

Zobacz koniecznie

Widzowie przeżyli niemały szok, kiedy nagle podczas trwania programu „Szkło Kontaktowe” doszło do niespodziewanej przerwy. Wiadomo, co się stało.

TVN24, to jedna z chętniej oglądanych telewizji informacyjnych w naszym kraju. Ostatnio sporo na temat stacji mówi się w kontekście przyznania koncesji przez KRRiT. Teraz podczas nadawania programu „Szkło Kontaktowe” nagle przerwano program. Wielu widzów zamarło.

W poniedziałek wieczorem w siedzibie TVN ogłoszono alarm pożarowy. Z tego powodu ma antenie TVN24 przerwano transmisję programu „Szkło Kontaktowe” a także nie wyemitowano magazynu „Dzień po dniu”.

Alarm pożarowy w siedzibie TVN przy ulicy Wiertniczej włączył się w poniedziałkowy wieczór, ok. godziny 22.40. Dźwięk był słyszalny w studiu, w którym „Szkło Kontaktowe” prowadzili Tomasz Sianecki i Michał Kempa.

Prowadzący początkowo zażartowali z sytuacji, ponieważ pierwszy komunikat przerwano po czym nadano, że zagrożenie minęło. Chwilę później komunikat o zagrożeniu pożarowym był słyszalny ponownie.

Wówczas Tomasz Sianecki zapowiedział przerwę reklamową. Programu już nie wznowiono.

Alarm pożarowy i ewakuacja w siedzibie TVN

Na antenie TVN24 nie wyemitowano także magazynu „Dzień po dniu”, który zazwyczaj można oglądać od godziny 23:00. W jego miejsce włączono powtórkę „Faktów po Faktach”.

Jak wynika z informacji przekazanych od osób związanych z TVN po usłyszeniu alarmu pożarowego wszyscy opuścili siedzibę TVN, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa.

– Żyjemy, alarm był prawdziwy i to nie były ćwiczenia. Póki co nic się nie pali i nic nie wybucha – napisał Michał Kempa. – Nie damy się tak łatwo! -dodał.

 

Koncesja dla TVN24

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 roku. Stacja złożyła wniosek o jej przedłużenie do KRRiT w lutym 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nadawca ma obowiązek wystąpić o przedłużenie koncesji na rok przed jej wygaśnięciem. Od złożenia wniosku przez TVN24 minęło już 17 miesięcy.

W przypadku braku przedłużenia koncesji, nadawca może poprosić o licencję na nadawanie w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze