19.8 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Pijany burmistrz zatrzymany przez CBA! Wcześniej romansował z sekretarką i wciągał coś ze stołu

Zobacz koniecznie

We wtorkowy poranek CBA zatrzymało siedem osób, w tym Dariusza U. Burmistrz Murowanej Gośliny nie mógł być jednak przesłuchany od razu z uwagi na stan upojenia alkoholowego.

11 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając na polecenie Prokuratury Krajowej, zatrzymali siedem osób z Urzędu Gminy i Miasta Murowana Goślina, w tym burmistrza Dariusza U. Dariusz U. był pijany, ale jego historia jest znacznie ciekawsza.

Dariusz U. według doniesień „Głosu Wielkopolskiego”, nie był obecny w miejscu pracy podczas zatrzymania. Udało się go zastać w mieszkaniu, jednak burmistrz był kompletnie pijany.

Dopiero dziś Dariusz U. był w stanie rozpocząć składanie wyjaśnień, które aktualnie trwają.

To jednak jeszcze nic. Dariusz U. ma na swoim koncie więcej „ciekawych historii”. Dwa lata temu sieć obiegło nagranie na którym całuje się z sekretarką. Wówczas burmistrz powiedział, że to „sytuacja prywatna” i nie wpływa na sprawowany przez niego urząd.

Skandal obyczajowy, to jedno, ale dalej jest jeszcze ciekawiej. W sieci pojawiło się nagranie burmistrza, który wciągał coś nosem ze stołu. Tłumaczenie? Dariusz U. powiedział, że „odgrywał scenkę” a ktoś robi wszystko żeby mu zaszkodzić.

Mieszkańcy chcieli odwołania, burmistrzowi podniesiono pensję

Mieszkańcy Murowanej Gośliny zorganizowali referendum, aż 97 proc. głosujących było za odwołaniem Dariusza U. z urzędu. Referendum okazało się nieważne z uwagi na zbyt niską frekwencję (Do urn w wakacje poszło 3650 osób a dla ważności referendum musiałoby zagłosować ok. 5 tysięcy osób).

Referendum okazało się nieważne, a chwilę później rada miejska zdecydowała się podnieść burmistrzowi wynagrodzenie.

-Niektórzy twierdzą, że prywatne zachowania burmistrza, to jego prywatna sprawa bo urzędem kieruje w pracy, jednak piastując taki urząd Dariusz U. mógłby chociaż nie pozwalać nagrywać się w pewnych sytuacjach – mówi nam jeden z mieszkańców gminy.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze