-3.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Ostatni sondaż! Ogromna zmiana chwilę przed ciszą wyborczą

Zobacz koniecznie

Zbliżające się wybory 15 października przynoszą niespodzianki w sondażach. Największe partie, Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska, odnotowały spadek poparcia na finiszu kampanii, wynika z najnowszego badania IBRiS na zlecenie 'Wydarzeń’ Telewizji Polsat.

33,9 proc. badanych deklaruje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, choć oznacza to spadek o 0,7 punkta procentowego w porównaniu do poprzedniego badania.

Koalicja Obywatelska plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 27 proc., co również oznacza spadek o 0,9 punkta procentowego.

Niespodziewanym czarnym koniem jest Trzecia Droga, która wykazuje wzrost poparcia. W poprzednim badaniu wynosiło ono 7,6 proc., a teraz osiągnęło 11,0 proc. Z podium spadła Lewica, plasując się na czwartym miejscu z wynikiem 9,7 proc. Wyniki pokazują także, że próg wyborczy przekracza Konfederacja, z wynikiem 8,2 proc.

Ostatnie badanie przeprowadzono w dniach 10-12 października i obejmowało 1921 osób. Te wyniki mogą zmotywować wyborców do aktywnego udziału w wyborach 15 października. Podejmijmy demokratyczną odpowiedzialność i oddajmy głos na naszych wybranych przedstawicieli.”

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze