32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Stuart B. jeszcze dziś TRAFI DO ARESZTU? Jest oświadczenie wiceministra sprawiedliwości

Zobacz koniecznie

Pierwsze poważne skutki związane z Pandoragate! Stuart B. zostanie aresztowany?

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o postawieniu zarzutów Stuartowi B., zamieszanemu w aferę ujawnioną przez Sylwestra Wardęgę i Mikołaja „Konopskyy’ego”. To jednak nie koniec. Prokuratura złożyła także wniosek o tymczasowy areszt dla byłego youtubera. O wszystkim poinformował wiceminister sprawiedliwości — Piotr Cieplucha.

Stuart B. może zostać aresztowany! Jest wniosek

W środę wieczorem internet obiegły szokujące informacje o zatrzymaniu przez fanów w angielskim Luton i przekazaniu tamtejszej policji Stuarta B., który jest jednym z głównych podejrzanych w aferze Pandoragate. Teraz polskie służby również podjęły działania, o czym poinformował wspomniany już wiceminister Piotr Cieplucha na konferencji.

„W wyniku intensywnych działań Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała wczoraj postanowienie o postawieniu zarzutów jednemu z antybohaterów #pandoragate. Jednocześnie prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie. Podejrzani nie unikną odpowiedzialności!” — przekazał w serwisie X (dawniej Twitter) Cieplucha.

Wiceminister sprawiedliwości poinformował, że w piątek 13 października Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa ma rozstrzygnąć, czy Stuart B. zostanie aresztowany. Na podstawie zgromadzonych informacji, które mamy teraz, które są powszechnie znane z mediów i internetu, można oczekiwać, że takie postanowienie zostanie wydane.

„Jeżeli zostanie wydane przez mokotowski sąd, wówczas w następstwie zostanie wystawiony europejski nakaz aresztowania wobec tej osoby. Czyny, które dotyczą tej sprawy, miały miejsce w 2015 i 2018 roku i polegały na przestępstwach o charakterze seksualnym wobec osób nieletnich” — powiedział Piotr Cieplucha.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze